Kas tai yra osteopatija?

Osteopatija –gydymas minkštomis technikomis, rankų lietimais ir labai lengvais, dažnai vos pastebimais audinių pastūmimais.

Osteopatija nagrinėja žmogų kaip trejų sudedamųjų visumą – skeleto-raumenų sistemos, nervų sistemos bei psichikos vienybė, kuri pastoviai turi prisitaikyti prie besikeičiančios aplinkos. Sutrikimas bet kurioje šių sistemų sukels ir kitų sistemų sutrikimą. Taigi osteopatija plėtoja holistinį požiūrį. Liga nagrinėjama ne kaip vieno organo ar vienos sistemos pažeidimas, bet kaip pažeidimas viso organizmo.

1376458_426663994112298_1725733944_n

Osteopatijoje sutrikimas – buvimas pas pacientą skirtingų disfunkcijų sumos –skeleto-raumenų, neurovegetacinių, organinių, kraujagyslinių, psichikos disfunkcijų.

Trys principai:

  • anatominė, fiziologinė, mechaninė kūno vienybė;
  • struktūra valdo funkciją, o funkcija – struktūrą;
  • gyvenimas yra judėjimas.

Būtina sąlyga normaliam ląstelių, audinių, organų, viso organizmo funkcionavimui yra laisvas kraujo, limfos, cerebraspinalinio bei tarpląstelinio skysčio judėjimas, o tai užtikrina organizmo gebėjimą gyti pačiam, atsistatyti.

Gydymo esmę sudaro tam tikros osteopatinės technikos, vykdomos specialisto rankomis fiziologinio audinių paslankumo ribose, ir nukreiptos į sutrikimo pirminės priežasties išaiškinimą ir pašalinimą. Tikslas yra sumažinti bei pagal galimybę panaikinti faktorių sukeliantį organizme stresinę reakciją. To pasėkoje normalizuojasi apykaitos procesai ir mobilizuojasi vidiniai organizmo rezervai, gebėjimas išgyti.

Procedūra trunka 20-50 minučių. Jos metu pacientas atsipalaiduoja bei jaučia ypatinga harmoniją.

Osteopatija yra efektyvi bet kuriame amžiuje ir tinka plačiam ligų spektrui gydyti – skeleto-raumenų (ydinga laikysena, radikulitai, sąnarių skausmai, artrozės, potrauminiai liekamieji reiškiniai), vidaus organų, psichosomatiniai sutrikimai. Kontraindikacijos gali būti kai kurie organiniai bei psichikos susirgimai, sunkios infekcijos, navikai, trombozės.

Be abejo negalima laikyti  osteopatijos visų ligų panacėja, kiekvieno paciento gydymas yra labai individualus.

Yra nemažai šalių, kur osteopatija yra praktikuojama daug metų. Osteopatas, tam tikra prasme yra šeimos gydytojas, kuris nuims įtampą, padės atsikratyti galvos skausmų bei atrasti ligos priežastį.

%d bloggers like this: