Apie (ne) norus.

Žmones galima padalinti į dvi grupes. Tuos, kurie nori pokyčio. Ir tuos, kurie sako, jog nori.

Aš bandau išgelbėti visą pasaulį. Noriu taip stipriai, kad sugebėjau nepastebėti, jog turiu erozinį gastritą. Noriu greito poveikio, noriu stebuklo, kasdien po tiek, kiek tądien turiu pacientų. Esu arogantiška ir pasikėlusi. Manau, jog galiu valdyti pasaulį, valdyti žmones ir tai, ką jie daro bei galvoja, galiu valdyti aplinkybes.

Dėja.

Dažnai kai sakau apie gyvensenos pokyčius pacientui, prasideda derybos (turiu pasidžiaugti, kad tokių atvejų mažėja). Ne tik apie sveikos mitybos įpročius, bet apie miego valandas, hobius, laiką sau, darbo valandas, informacijos detoksą, fizinį aktyvumą, psichoterapiją, kvėpavimo praktikas, streso valdymą…. O kartais man atrodo, kad šios rekomendacijos yra tiesiog nurašomos, mandagiai išklausomos ir pereinama prie klausimo – tai kaip man įsigyti tas tinktūras. Tuomet jaučiu kad “nekontaktas”.

Sakome, jog norim būti sveiki. Tačiau ar tikrai norime? Ar esame pasiruošę keistis tam, kad būtume sveiki? 

Aš puikiai žinojau, kad esu persidirbusi, ilgą laiką tą žinojau. Bet visada turėjau daug “nes”. Noriu sumažinti darbo krūvį, bet šiuo metu negaliu, nes… Ir daug paaiškinimų.

Pratęskite savo:

Noriu eiti anksčiau miegoti, bet negaliu, nes…

Noriu atostogų, bet negaliu, nes…

Noriu skirti laiko hobiu, bet negaliu, nes….

Noriu pas kineziterapuetą, bet negaliu, nes…

Noriu kasdien eiti  pasivaikščioti, bet negaliu, nes…

Noriu neįjungti interneto savaitgaliais, bet negaliu, nes…

Sumažinau darbo krūvį ir gydau savo “negaliu” pasekmes. Bet už to “negaliu” iš tikrųjų buvo pasislėpusi “noriu”. Noriu daug dirbti, iki nugriuvimo. Ir nenoriu mažinti krūvio, nes man tai yra šiuo metu reikalinga (dėl savų priežasčių ir tai yra okej).

“Negaliu” padaro mus aplinkybių aukomis, lyg nuo mūsų niekas nepriklauso. Jaučiamės įkalinti ir bejėgiai. Keisdami “negaliu” į “nenoriu” prisiimame atsakomybę už savo gyvenimą, už savo sveikatą, už savo sprendimus.

Paimkite popieriaus lapą ir nubrėžkite liniją. Viename gale yra situacija tokia, kokia ji yra dabar – stabili, pažįstama ir suprantama. Kitame gale yra pokytis, po kurio nebūsite kaip dabar, kuris reikalauja energijos. Nuoširdžiai pažymėkite šioje linijoje tašką, kuriame esate. Galbūt šiuo metu yra svarbesnių dalykų už tą pokytį, net jei tai turi įtakos sveikatai? Ir tai šiuo metu yra Ok.

Kadangi sunku pakeisti įprotį vien išgirdus iš gydytojo, kad reikia anksčiau eiti miegoti ar kažko panašaus, šiuo metu studijuoju transformacinį koučingą. Galite tikėtis nepatogių klausimų per konsultacijas.

#globalusmetabolizmas 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: