Dėl sveikatos.

1415907158859761Ar žinote, kas yra geriausia, ką Jūs galite padaryti dėl savo sveikatos?

Reguliariai sportuoti? Be abejo! Sveikai maitintis? Tikrai taip. Mesti rūkyti? Nejaugi dar rūkote? O gal išsimiegoti? Kas be ko.  

Bet yra dar vienas dalykas, be kurio visos Jūsų pastangos bus ne tokios efektyvios, o gal ir kenksmingos. Žinote, kas yra gydytojo pikčiausias priešas?

Ogi internetas. On-line galima rasti be galo daug informacijos, ir dauguma tos informacijos yra suabsoliutinta. Kartu tuo pat metu tuo pačiu klausimu galima rasti keletą vieną kitai prieštaraujančių nuomonių. Pvz. štai skaitome, kad kava gerai, štai, kad nuodas. Be abejo, yra universalių taisyklių skirtu visiems, bet jų ne tiek daug.

Tai, kas gi yra tas labai svarbus dalykas, be kuriuo aš neįsivaizduoju sveikatos? Tai yra žinios ir supratimas. Tam, kad išlikti sveikam būtinos žinios. Nebūtina baigti mediciną, bet būtina suprasti savo kūną. Suprasti, kokie mechanizmai veikia, kaip vyksta vienas ar kitas procesas. Šneku apie pagrindus. O toliau būtina suprasti būtent SAVO kūną. Atrasti, kad mano kūnas esu aš, ir kuo aš esu ypatingas.

Kodėl aš nemėgstu suabsoliutinimų ir kategoriškumo – nes kiekvienas žmogus yra skirtingas. Kiekvienas mūsų yra tiek individualus, kad visiems galiojančių taisyklių yra ne tiek ir daug.

Todėl nelankau grupinių treniruočių, ir periodiškai lankausi pas asmeninį trenerį (labai gerą). Grupinėje treniruotėje labai sunku prižiūrėti kiekvieną sportuojantį, pataisyti klaidas ar duoti suprasti žmogui, kad jam kuris nors pratimas netinka.rayhanash.tumblr.com

Kaip žinia, aš baigiau Lietuvos sveikatos mokslo universitetą. Jo kolektyvo yra išleistas vadovėlis „Šeimos medicinos pagrindai“, kuris įrodo, kad šeimos medicina yra holistinė medicina. Taip pat viena šio vadovėlio dalių yra apie kritinį literatūros skaitymą. Štai ko mus mokė – analizuoti. Ir tai svarbu ne tik šeimos gydytojui. Kritiškas mąstymas būtinas visiems, ypač kai skaitote eilinį straipsnį apie sveikatą.

Ir būtinai nepamirškite matyti visus patarimus per savo kūno prizmę. Nes ir tradicinėje medicinoje ne visiems tinka tas pats gydymas. Aš esu aš ir aš galiu skirtis nuo Jūsų 180 laipsnių.

Kiekvienas turi mokėti klausytis savęs. Kam? Kad nebijoti susirgti arba susirgus, kad žinoti, ką su tuo daryti, kad suvokti save kaip visumą. Tam, kad išsaugoti sveikatą.

images

Ir tai yra savęs pažinimo procesas. Visomis prasmėmis. Man toks savęs supratimas užtruko pakankamai ilgai, teko daug skaityti, mokytis percepcijos. Bet sudėtingiausias dalykas buvo suprasti, kad mano kojos pirštai esu aš, mano širdis esu aš, ir mano raumenys esu aš, kaip ir mano limfmazgiai, ir kraujas, ir… Ir jie yra ne mano, o AŠ. Tokiu būdu galima stebėti save, jausti atsiradusias disfunkcijas, balanso pasikeitimus ir netgi juos pašalinti.

Štai. Norint būti sveikam reikia pradėti nuo savęs pažinimo.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: