Kraujagyslės ir nervų sistema.

Labai svarbus mūsų kūno struktūrinis vienetas yra kraujagyslė. Mes dažnai atkreipiame dėmesį į savo kojų venų būklę, bijome aneurizmų smegenyse, žinome apie miokardo infarktą. Bet išemija (kraujo nepritekėjimas) sutrikdo ir kitų organų veiklą. Sumažėjus kraujo pritekėjimui organai badauja, jiems trūksta deguonies, mitybos.

Juana Gomez

Koliažo autorė Juana Gomez

Kitas svarbus mūsų kūno vienetas yra nervų sistema. Skiriame simpatinę ir parasimpatinę nervų sistemos dalis. Tarp šių sistemų normoje yra pusiausvyra. Kai žmogus ilsisi, vyrauja parasimpatinė nervų sistema, tuo metu daug kraujo priteka prie virškinimo sistemos organų, žarnyno. Kai žmogus patenka į stresinę situaciją, pagrindinis vaidmuo tenka simpatinei nervų sistemai – daug kraujo plūsta į raumenis, taip pat ir į širdies raumenį, padažnėja širdies plakimai, tuo tarpu žarnynas maitinimo nebegauna.
Esant ilgalaikiam stresui, įtemptam darbui, neapleidžiant nerimui dėl ateities, pasikartojant įkyrioms mintims, nepakankamai ilsintis, pusiausvyra sutrinka – vyraujant simpatinei nervų sistemai atsiranda širdies perkrova, virškinamojo trakto išemija, pakinta metabolizmas.
Kai mūsų žarnynas (kaip streso metu nereikalingas organas) yra aplenkimas kraujotakos, sutrinka ir virškinimas, atsiranda pilvo pūtimai, skausmai, viduriavimas – dirglios žarnos sindromo požymiai. Širdyje dėl pastovios perkrovos atsiranda raumens masės didėjimas – atsiranda perplakimų, tachikardija.
10462561_536253846486645_4035690774040170135_nIlsintis visi šie simptomai rimsta, pirmiausiai atsigauna virškinimo organai. Tačiau, kai įtampa ilgalaikė, adaptaciniai organizmo mechanizmai išsenka ir paprasto vakaro ant sofos prie televizoriaus nebepakanka.
Savo praktikoje pastebėjau, kad procedūros eigoje, kuomet žmogus pradeda atsipalaiduoti, iškart atsiranda pilvo urzgimas. Integruotos praktikos ne tik atpalaiduoja, bet ir panaikina mechanines kliūtis kraujui teketi kraujagyslėmis, taip pat padeda atsikratyti skausmų (kurie dažnai būna nuolatinės įtampos šaltinis).

1 komentaras apie “Kraujagyslės ir nervų sistema.

  1. Atgalinė nuoroda: 3 nuovargio priežastis. | mindofyourbody

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: