Osteochondrozė: savo galimybių neįvertinimas.

Labai dažnai girdime žodį osteochondrozė. Labai dažnai pas mane į šeimos gydytojo kabinėtą ateina žmonės besiskundžiantys „man osteochondrozė“. Labai dažnai jie vartoja daug nuskausminančių, o pakankamo skausmo malšinimo efekto negaunama. Diagnozė osteochondrozė skamba kaip nuosprendis – visą gyvenimą kentėsiu skausmą. Žmogus jaučiasi nepagydomas, praranda viltį.
1379721795719127Kas gi slypi po šia diagnoze? Osteochondrozė pasireiškia tarpslankstelinių sąnarių  pakenkimu (artroze), kalcio druskų atsidėjimų sausgyslėse kurios palaiko stuburą (osteofitai), tarpslankstelinių diskų išvaržomis. Šių pakitimų pasėkoje stuburas praranda savo lakstumą, judrumą, procesui progresuojant vyksta kraujagyslių bei nervinių šaknelių užspaudimas – atsiranda skausmas.

Yra daug osteochondrozės vystimosi priežasčių: amžiniai pakitimai (sudėvėjimas), hormonų pokyčiai, kraujagyslių maitinančių stuburą patologiniai procesai, infekcijos, traumos, paveldimumas. Kitaip tariant gyvenimas sukelia osteochondrozę.

Paveldimumo ir senėjimo mes pakeisti negalime. Tačiau reikia nepamiršti dar vieno svarbaus stuburo sveikatos faktoriaus.

Daug elastingų sausgyslių bei raumenų jungiasi prie slankstelių, tokiu būdu palaikydami stuburo vientisumą, judrumą. Taip pat jos neleidžia slanksteliams per daug suartėti ir suspausti diskų, kraujagyslių, šaknelių. Be to raumenyse yra gausu kraujagyslių, kurios teikia kraują – maitina slankstelius bei kitas aplinkines struktūras. Esant nepakankamai mitybai stuburas badauja ir išsenka. Kuo daugiau raumuo dirba, kuo jis labiau treniruotas, tuo geriau jame išsivysčiusios kraujagyslės, tuo geresnis yra stuburo maitinimas.

Silpstant kurioms nors raumenų grupėms atsiranda tempimas į stipresnių raumenų pusę, stuburas iškrypsta, slanksteliai nebeišbūna savo vietose. Atsiranda minėtas užspaudimas, skausmas.

Negaunant mitybos nukenčia ir tarpslanksteliniai diskai. Jie praranda savo struktūrą, atsiranda išvaržų. Jei atsiradus išvaržai raumenys dar pajėgus laikyti stuburą, skausmo neatsiranda. Todėl net ir 25 metų žmogui atliekant kompiuterinę tomografiją randama išvaržų, o nusiskundimų nėra.diski

Taigi stuburo sveikatai labai didelę įtaką turi nugaros, kaklo, pilvo, krūtinės bei pečių raumenys (angl. „core“ – branduolys, raumenų korsetas). Šias raumenų grupes labai gerai stiprina jogos pratimas, aerobika. Svorių kilnojimas taip pat gerai veikia, tačiau labai svarbu mokėti šios pratimus atlikti tiksliai ir teisingai, kad nesusižaloti.

Gydytojas osteopatas bebėjo osteochondrozės nepanaikins. Bet skausmo malšinimo efektas gaunamas daugely atvejų jau pirmos procedūros metu. O žmogui pačiam pakeitus savo įpročius ir pradėjus stiprinti nugaros raumenis, skausmas palieka ilgam.

Kaip patikrinti ar Jūsų raumenų korsetas yra pakankamai treniruotas kad išlaikyti sveiką stuburą? Atsisėskite ant kedės tiesia nugara, ištieskite rankas prieš save ir išlaikykite 30 sekundžių. Jei nepavyko išlaikyti tiesios nugaros, Jūsų raumenims reikia treniruotės.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: