Moterys.

Mano straipsniai neatsiranda „iš oro“, idėja ateina iš praktikos. Dažniausiai, deja, iš tradicinės medicinos. Mano įsitikinimas, kad užtikrinti gerą sveikatos apsaugą galima sujungus klasikinę ir holistinę mediciną. Bet aš ne apie tai.
Neseniai pas mane atėjo jauna panelė, kuriai nustatyta, kad viena koja yra dviem centimetrais trumpesnė. Šiai būklei koreguoti jai paskirta nešioti specialius vidpadžius (nors, iš tikrųjų, funkcinius galūnių ilgio pakitimus galima atstatyti minkštomis manualinėmis technikomis).

Tačiau, dėl ko atsirado tokia problema jaunam žmogui? Dažniausia priežastis – dubens kaulų pozicijos pasikeitimas.
Kaip žinia, tai nėra tik kosmetinis defektas. Skauda nugarą, žinoma. Bet kas dar gresia jaunai moteriai, kuri turi dubens padėties pokyčių? Net mažiau drastiški pokyčiai sukels daug problemų.
Apie gimdos ir jos priedų raiščių sistemą galima šnekėtis ilgai. Bet šiandien noriu atkreipti dėmesį tik į keletą dalykų:

Pirmas – raiščiais gimda yra fiksuojama prie dubens – taigi dubens pasisukimas suka ir gimdą. Bet kitos pusės raiščiai bandys kompensuoti. Taigi ne pati gimda bus pasivertus, bet, kadangi raiščiai pasibaigia tarp gimdos raumenų, bus posūkis gimdos „viduje“. O tai be abejo trukdys nėštumo ir gimdymo metu.

Antras – dėl dubens kaulų dispozicijos atsiras visų gimdos raiščių įtampos ir perkrovos – plačiajame gimdos raištyje praeina gimdos arterija, kiaušintakis, kiaušidės ir jų arterijos. Taigi sutriks gimdos ir kiaušintakio mityba – susidaro sąlygos uždegimams, kiaušintakio motorikos sutrikimai (tuo pačiu, kiaušialąstės migraciją į gimdą po ovuliacijos), nevaisingumas.

Gray1161Dar vienas svarbus vienetas yra gimdos-storojo žarnyno raišts prasideda nuo gimdos ir apgaubia storąjį žarnyną ileocekaliniame kampe – dešinės pilvo pusės apačioje. Šio raiščio įtampa atsiranda dėl įvairių priežasčių (gimdos įtampa, dubens kaulų dispozicija), o dažniausia pasekmė yra… vidurių užkietėjimas, kadangi pasikeičia žarnyno pozicija. Šie poslinkiai įtakoja ir žarnyno kraujotaką, kas, savo ruožtu, sukelia tulžies pūslės diskineziją. Kraujas iš žarnyno per smulkesnes venas suteka į vartų veną, kuri betarpiškai įeina į kepenis. Žarnyno įtampa per šias struktūras pakeis ir tulžies pūslės padėtį, kas sukels jos disfunkciją.

Gimdos kūno raumenys gauna savo inervaciją iš nugaros smegenų nervinių šaknelių kurios išeina vienuolikto krūtininio ir pirmo juosmens slankstelio lygmens. Ši vieta yra vienu pirštu žemiau nei užsisega liemenenė (jaunos moterys labai dažnai skundžiasi šios vietos skausmais). Kai čia yra skoliozė, kifozė ir kito pobūdžio slankstelio padėties pakitimai, ar tos pačios „druskos“ yra užspaudžiama nervinė šaknelę. Taigi sutrinka gimdos inervacija, o gimdymo metų tai sukelia gimdos tonuso sumažėjimą ir apsunkina gimdymą.

Taip pat gimdymą apasunkina, taip, tos pačios dubens kaulų padėties pakitimai, nes gimdos kaklelis inervuojamas iš juosmens-kryžmens lygio.

Aš vis apie gimdą, bet iš tikrųjų tai tinka bet kuriuo organo funkcijai. Nebalansuotam kūnui labai sunku funkcionuoti teisingai.
Taigi, bet kuris, net mažesnis anatominis pasikeitimas padaro didelę įtaką funkcijai. Reikia vertinti balansuota kūną! Būtina atstatinėti dubens padėtį, ypač prieš nėštumą, planuojant nėštumą, bei norint gerai jaustis.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: