Kepenų sveikata.

Kepenys yra be abejo labai svarbus organas. Vien apie jų funkcijas galima parašyti atskirą didelį straipsnį. Bet trumpai. 

Kepenys dalyvauja virškinime, gliukozės apykaitoje, imuninėje funkcijoje, kraujo baltymų gamyboje, detoksikacijoje, vitaminų ir mineralų kaupime. Mokykloje kepenys vadindavo „organizmo laboratorija“. Taip pat kepenys anatomiškai yra glaudžiai susijusios su diafragma, tuščiąja vena, žarnynu bei aorta.

Dažnas radinis tiriant kepenis klinikinėje praktikoje yra kepenų padidėjimas ir suriebiejimas, kitaip vadinamas hepatosteatozė. 
Žmonės klausia, kodėl jiems taip atsitiko. Anot Pasaulinės gastroenterologų draugijos, šį procesą įtakoja II tipo cukrinis diabetas, gliukozės tolerancijos sutrikimai, padidėjęs cholesterolio kiekis kraujyje, nutukimas. Jau nekalbant apie alkoholio vartojimą, nes tai įeiną į atskirą alkoholinės hepatosteatozės sąvoką. Tačiau nealkoholinės hepatosteatozės priežastis nėra aiškios, nes joks tyrimas iki šiol nenustatė tiksliai, kas yra pagrindas šiems pakitimams atsirasti. Jūs galite būti ploni arba stori, sportuoti arba ne, turėti didelį cholesterolį arba neturėti, sirgti cukriniu diabetu arba būti sveiki, bet atliekant kepenų echoskopija Jums gali nustatyti kepenų suriebėjimą. Kaip ir osteochondrozė – tai gyvenimo pasėkoje atsirandantys pakitimai. Bet kitaip nei osteochondrozė, šie pakitimai yra išvengiami ir pataisomi, kol nepažengę.

Kepenų suriebėjimas nėra nekaltas dalykas. Jis veda prie kepenų uždegimo, vadinamo steatohepatito (kepenų uždegimas dėl riebalų kaupimosi). O tai sutrikdo kepenų kaip „laboratorijos“ funkciją. Taip pat dėl riebalų susikaupimo didėja kepenų apimtis, taigi pakinta ir kepenų santykis su kitais organais. Dėl spaudimo į tuščiąją veną sutrinka veninio kraujo nutekėjimas iš pilvo bei kojų. Taip pat reikia paminėti, kad venų paslankumas nėra didelis, o tuščioji vena išėjus iš kepenų pereina diafragmą ir eina tiesiai į širdį. Tokiu būdu širdies funkcija yra įtakojama kepenų padėties (permušimai, širdies apsivertimai, plakimai).
Taip pat dėl kepenų padidėjimo trinka diafragmos funkcija. Kvėpavimas darosi paviršutiniškas, o tai veda prie plaučių ligų. Diafragmos įtampa taip pat sukelia ir krūtininės srities stuburo problemas. Apskritai, apie diafragmos įtampas reikia rašyti atskirai, nes jos gali įtakoti ir skrandį, trachėja ir t.t., o priežastimi gali būti kepenų disfunkcija…
Yra dar vienas požiūris į kepenys, kurio negaliu nepaminėti. Taip, tai yra organizmo detoksikacijos organas, be
t jis pašalina ne tik toksiškas medžiagas, bet toksiškas mintis.
Minkštos manualinės technikos turi specialias manipuliacijas – kepenų drenažas medžiagų apykaitos gerinimui. Taip yra atstatomas kepenų normalus funkcionavimas bei sumažinamas kepenų patinimas, sumažinama jų apimtis.

1 komentaras apie “Kepenų sveikata.

  1. Atgalinė nuoroda: 3 nuovargio priežastis. | mindofyourbody

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: