Psichosomatika ir somatopsichika.

Dar šiek tiek priežasčių susimastyti apie savo laikyseną ir jos korekciją.

spine-alignmentsPrieš porą savaičių teko dalyvauti labai įdomiam projekte –  “Iš širdies į širdį“, kurį organizavo DAAR akademija kartu su iš tolimos Astrachanės atvažiavusia Olga Caring ir projekto „Intelektuali moteris“ vadove Svetlana Michnovec. (kam įdomu daugiau apie projektą https://www.facebook.com/events/1642455445969004/ – apie bendravimą iš širdies).

Vieno pratimo metu reikėjo sakyti visai nepažįstamam žmogui, kad jį myli. Ir kuo daugiau ir garsiau ši frazė buvo kartojama, tuo daugiau kilo meilės jausmas viduje. Ir štai apie ką aš pagalvojau – kaip vis dėl to reikia šnekėti ne tik apie psichosomatiką – tai yra ligas, sukeltas psichoemocinių problemų, bet ir apie somatopsichiką.11935013_439568392894299_5449219099236999668_n

Somatopsichiką reikėtų suprasti, kaip mūsų kūno problemų sukeltą emocinį diskomfortą. Ir tai ne tik šnekant apie sunkių, terminalinių, nepagydomų ligų sukeliamas psichologines kančias.

Būtina vertinti mūsų „posturos“, t.y laikysenos sukeliamas psichologines problemas. Ar atsimenate, kaip rašiau apie žandikaulio smilkininio sąnario disbalanso sukeliamas mimikos raumenų įtampas ir nuotaiką? Tai tokie patys procesai vyksta visuose raumenyse.

Egzistuoja terminas „Laikysenos refleksas“, kurį Čarlzas Darvinas aprašė taip: „Emocijos sukelia judesį, bet ir judesys įtakuoja emocijas“.

Jei teko lankyti dramos būrelį (man teko), tai pastebėjote – tam, kad išreikšti tam tikrą emociją vaidinant, mes pasitelkiame ne tik balsą ir mimiką, bet keičiame ir pozą, laikyseną. Pavyzdžiui, paimkime liūdesį. Dabar neskaitydami toliau straipsnio, pabandykite suvaidinti šį pojūtį. Kaip Jūs laikote nugarą, galvą, pečius? Nugara suapvalinta, pečiai nuleisti, galva įtraukta į pečius arba „nosis pakabinta“. Taip dažniausiai atrodo liūdintis žmogus. O dabar, kaip Jūs sėdite prie kompiuterio arba darbo metu? Labai labai panašiai. Pakankamai ilgai išbuvus liūdinčio žmogaus pozoje siunčiamas signalas smegenims – man liūdna. O mes ilgai mąstome, iš kur ta depresinė nuotaika, nors viskas kaip ir gerai.

Taip pat labai labai dažna problema šiuolaikiniam žmogui yra nerimas. Nerimas pasireiškia labai įvairiai: tikru nerimu, galvos svaigimu, nesuvirškinimu, pilvo skausmais ir t.t. O prie ko čia laikysena? Esant susikūprinusiai laikysenai negalimas pilnas įkvėpimas, nes yra spaudžiama diafragma. Audiniai pradeda stokoti deguonies ir smegenys gauna signalą,kad kažkas ne taip ir dėl to atsiranda nerimas.

1407590248334371

Tai yra tiesiog dar vienas priminimas, kad mes esame
viena sistema, o ne kūnas ir psichika atskirai.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: