Prevencija vs Gydymas

12347661_10153796339239182_2906654259874857834_nMano labai išmintinga močiutė visad sakydavo – švaru ne ten kur tvarko, o ten kur nešiukšlina.

Dar būdama rezidentė supratau, kas man labiausiai patinka mano darbe. Tik įstojusi į universitetą galvojau, kad būsiu psichiatrė, vėliau įsimylėjau „šešėlių mokslą“ – radiologiją. Laikui bėgant nusprendžiau, kad būsiu, kaip mano tėvai – neurologė. Tačiau viskas apsivertė aukštin kojomis prieš pat stojimą į rezidentūrą. Gyvenimas susideda iš atsitiktinumų, arba viskas vyksta neatsitiktinai. Bet kuriuo atveju, tapau šeimos gydytoja. Kartą manęs paklausė, kai dar nepradėjau savarankiškai dirbti, kokias ligas man patinka gydyti labiausiai. Man net nereikėjo galvoti – aš labiausiai mėgstu profilaktiką, atsakiau. Dabar dar būčiau pridūrus – holistinis požiūris.

Kuo toliau dirbu, tuo geriau tai suprantu.

Efektyviau ir pigiau yra ligų prevencija, o ne gydymas.

Taip pat daug paprasčiau koreguoti problemą su pirmais simptomais, o ne įsisenėjus, dekompensavus ir atsiradus komplikacijoms.

Šį penktadienį – sekmadienį praleidau besimokydama. Buvau antrajame endobiogeninės medicinos seminare. Savaitgalis išėjo labai intensyvus. Kupinas naujų žinių ir požiūrių, malonių staigmenų ir įdomių pokalbių. Noriu pasidalinti su Jumis keletu minčių, kurias parsivežiau iš Kauno.

12042620_686456101491143_3693874736148205513_n

Galbūt kažkam tai bus naujiena, tačiau daugumos lėtinių ligų gydymo gairėse pirmo pasirinkimo gydymas yra gyvensenos korekcija. Tik prasidėjusią arterinę hipertenziją galima puikiai koreguoti sumažinus druskos vartojimą bei padidinus fizinį aktyvumą. Gastrito, gastroezofaginio refliukso, lėtinio pankreatito gydymo esmę sudaro dieta. II tipo cukrinis diabetas, jei laikų aptiktas gali būti pilnai suvaldytas dieta. O radikulito pasikartojimų galima išvengti reguliariai mankštinantis.

Tačiau paprastai gydymas pradedamas iškart cheminiais vaistiniais preparatais. Tam yra viena priežastis – nėra laiko. Gydytojui aiškinti, o pacientui laikytis rekomendacijų. Bet ar tikrai mes neturime laiko savo sveikatai?

Labai įdomi diskusija užsivedė po paskaitos apie mitybą. Nesigilinant į diskusijos smulkmenas: mūsų mitybos svarbos sveikatai ir gyvenimo kokybei paneigti negalima. Tačiau netgi šimto gydytojų auditorijoje nuomonės išsiskyrė, o ką tada šnekėti apie visuomenę? Taip, egzistuoja bendros rekomendacijos, kurios turi tvirtą pagrindimą. Rekomendacijų nekartosiu, nes Jūs viską žinote. Pagalvojau, kad labai svarbu šioje vietoje vadovautis taisykle – nieko per daug. Ir dar labai labai patiko komentaras mūsų lektoriaus gyd. Kamyaras M. Hedayat’o, kad, turbūt, labiau nei mitybą mūsų sveikatą įtakoja stresas, taigi kai valgai – valgyk su malonumu.

Beje, streso valdymas yra labai svarbus ligų prevencijos aspektas. Daugumos ligų rizikos veiksnys yra padidinta nervinė įtampa. Dėl jos organizmas nebegali normaliai reguliuoti savo funkcijų.

1396494474944642

Ir pagaliau, labai įdomus klausimas. Gyvenimo eigoje mūsų organizmas
labai užsiteršia. Manau visiem kartais kyla mintis – kaip čia prasivalyti? Galima rasti labai daug pasiūlytų dietos planų, iškrovos variantų ir pan. Tačiau mes pamirštame, jog mūsų kūnas turi valymosi sistemų, tik reikia joms leisti gerai funkcionuoti, palaikyti jų balansą. Tam turiu Jums vieną mintį, pasemtą iš endobiogenikos. Jei norite detoksikuotis – gerai išsimiegokite! Kadangi mūsų organizmo valymosi sistemos suaktyvėja miegant, naktį, tai yra jų darbo metas ir pakankamai neišsimiegojus gero detox‘o nebus. Ir nepamirškite apie minčių svarbą, kadangi savo mintimis mes užteršiame savo kūną niekuo mažiau, nei fast food‘u. Negalima pakeisti TIK savo dietą per iškrovos dienas ir toliau miegoti šešias valandas, skubėti ir turėti neigiamų minčių.

Taigi šiandien tiek filosofijos. Visada labai džiaugiuosi, kai pas mane ateina žmonės, kurie nori sužinoti, kaip jiems išvengti ligų. Būtina pakeisti įproti šalinti pasekmes ir susikoncentruoti į profilaktiką!

O kitą kartą planuoju papasakoti dar šiek tiek apie kaklo sveikatą ir kaip ją išsaugoti.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: