Kalėdinis pasakojimas apie meilę, Alzheimerį ir holistinę mediciną (šiek tiek).

_20151218_083309Laikas traukti iš didelės dulkėtos dėžės kalėdinius eglės papuošimus. Kai kuriems jau daugiau nei penkiasdešimt metų. Mano močiutė pirko juos Maskvoje, paskui vežė į Vokietiją (senelis buvo karo gydytojas). Kai senelį perdislokavo į Vilnių, kalėdiniai burbulai atkeliavo kartu. Mano mėgstamiausi visada buvo dideli raudoni burbulai su žvaigždėmis ir kometomis. Aš turiu vieną, vieną turi mano tėvai. O buvo jų šeši. Kažkada. Kai dar šventėm Kalėdas pas močiutę, visi kartu. Mes su tėvais atvažiuodavome iš Baltarusijos kasmet švęsti Kalėdų Vilniuje.

Švenčiame kartu ir dabar. Bet kaip beveik nebeliko kalėdinių burbulų, taip nebeliko mano senelių. Beveik. Mano močiutė, ta kuri saugojo kalėdinius papuošimus dar su mumis. Beveik. Jį serga Alzheimerio liga. Taigi su mumis jį pusiau. Bet man neliūdna. Taip, tai sunki liga, bet mums sekasi. Močiutė mus puikiausiai atpažįsta, nors sudėtinga būna palaikyti pokalbį. Be to liga lėtai progresuoja, taigi ji palengva išeina.

Demencijos būna skirtingos.

Prie lėtai progresuojančių demencijų priskiriamos Alzheimerio liga, kraujagyslinė demencija, Lewi kūnelių demencija, fronto-temporalinė demencija. Taip pat demencijos gali vystytis sergant kitomis ligomis: Hantingtono horėja (turbūt dauguma žiūrėjo House M.D. ir atsimena heroję pravarde Trylika), Creutzfeldt-Jakob liga, galvos traumos ir Parkinsono liga. Tai liūdnos ligos, kuriuos negydomos. Kai kurių variantų galima išvengti, kitos neišvengiamos, kitų priežasčių niekas tiksliai nustatyti negali.Alzheimer

Bet dar pirmajame endobiogenikos seminare aš pradėjau suprasti močiutės ligos priežastis. Klasikinėje medicinoje Alzheimerio ligą galima būtų priskirti prie kaupimo ligų, kadangi tam tikrose galvos smegenų dalyse pradeda kauptis medžiaga – amiliodas. Tai yra susiję su tam tikrų hormonų disbalansu. Ypač su hormonais, reguliuojančiais skydliaukės veiklą (bet tai nereiškia, kad jei turite skydliaukės funkcijos sutrikimą susirgsite Alzheimeriu – nepanikuokime). Šie procesai yra gilūs ir multifaktoriniai.

Iš osteopatijos pusės – smegenų mitybos sutrikimas, medžiagų transporto iš kraujo į smegenų ląsteles (kas teigiama ir klasikinėje medicinoje) yra vienas iš faktorių, įtakojančių demencijos išsivystymą. Dar osteopatijos pradininkas gyd. A.L. Still teigė, kad stuburo slankstelių sąnarių disfunkcija sutrikdo kraujotaką, limfotaką bei nervinio impulso plitimą. Taigi čia taip pat galima paieškoti priežasčių.

O man pačiai dar ateina mintis apie nerimą. Tiesiog teorija, kurios įrodymų toliau ieškosiu endobiogeninėje medicinoje ir osteopatijoje, ir kai surasiu būtinai Jums pranešiu. Galbūt tai mūsų organizmo adaptacijos ar gynybos reakcija į stresą, nerimą, krūvą reikalų, neužbaigtų darbų ir rūpesčių. Būdas atsijungti.

Bet šiandien mano pagrindinis tikslas yra ne supažindinti Jus su liga, bet papasakoti kalėdinę istoriją.

10920926_10153064215704182_4867941200026232268_n

Taigi aš traukiu iš dulkėtos dėžės kalėdinius burbuliukus ir savo prisiminimus. Apie šiltas ir jaukias šeimyninės šventes. Apie močiutės kibinus, kurių niekas jau nebemoka gaminti taip skaniai. Apie tai, kaip septyniese gyvenome trijų kambarių būte. Apie sniegą ir kalėdiškai papuošta Vilnių…

Ir man neliūdna. Aš negedėjau, kai mirė mano abudu seneliai ir kita močiutė. O priežastis labai paprasta. Tikiu, kad reikia mylėti žmones tada, kai jie dar yra su mumis. Nepamiršti išreikšti savo meilės, praleisti laiką su artimaisiais, išsakyti, išklausyti, pasidalinti. Nes meilė, kuri yra išreikšta, mūsų neslegia.

Taigi kabinu žaisliukus ant eglės ir man tai kaip meditacija. Su kiekvienu žaisliuku šiltai pagalvoju apie savo artimuosius. O kabindama burbulą su kometomis, patį didžiausią ir mieliausią sielai, pasidžiaugiu, kad greitai pamatysiu močiutę.

Nenoriu dėti šauktukų po šiuo straipsniu. Manau, Jūs supratote, ko aš linkiu Jums per šias Kalėdas.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: