Ką aš pamiršau.

Kai vieno interviu metu Rolling Stones narius paklausė, kaip jiems pavyko taip ilgai likti kartu, jie atsakė “Mes tiesiog mėgaudavomės tuo, ką darėme”.

Iš vienos pusės mėgautis tuo, ką darome yra reta prabanga. Bet geriau pagalvojus – tai pasirinkimas. Taip pat daug lengviau mėgautis, kai ką tik esi po atostogų, nei kai atostogų dar tik lauki.

Atostogoms dar tik beprasidedant pradėjau skųstis vyrui, kad pirmą darbo savaitę turbūt prisiėmiau per daug ir po pirmos savaitės jau pamiršiu, kad aplamai turėjau atostogas. Jis davė man paprastą patarimą – negalvok apie viską, kaip apie darbą.

Iš tikrųjų, šiuolaikinis pasaulis yra “life in the fast lane”. Mes turime daryti, daryti. Taigi ir pati pakliuvau ant šio kablio. Sakau, kad turiu tris darbus – polikliniką, privačią praktiką ir šį puslapį. Tada pradėjau juokauti, kad mano ketvirtas darbas yra sporto salėje, juk einu ten keturis kartus per savaitę.


Kas įvyko toliau? Visko pavadinimas “darbu” išėmė visą džiaugsmą iš proceso. Taip, mes turime mėgautis savo darbu. Bet kai viskas, ką darai yra darbas… Taigi net mintis, kad reiks kažką daryti, pradėjo atrodyti kaip darbas.


Juk žinote, kaip mūsų smegenys puikiai išmoksta stereotipinį elgesį, stereotipinį mąstymą ir vėliau stereotipines reakcijas į mūsų emocijas. Taigi, kuo daugiau negatyvo, tuo daugiau negatyvo.


Prieš savaitę dalyvavau susitikime su Meksiko miesto sveikatos apsaugos ministru Dr. Jose Armando Ahued Ortega. Jis pristatė Vilniaus ir Kauno savivaldybėje, LSMU ir  Sveikatos apsaugos ministerijoje dvi jo inicijuotas programas. Vieną yra “Gydytojas tavo namuose”, kur nemokamai yra suteikiamos gydytojo ir socialinio darbuotojo paslaugos namuose žmonėms, kurie negali gauti šių paslaugų įstaigoje. Kita programa yra šešios integruotos medicinos ir fitoterapijos klinikos, kur yra suteikiamos gydymo paslaugos pagal endobiogeninės medicinos metodą finansuojant valstybei. Taip pat šiuose klinikose yra suteikiamos ir kitos paslaugos (akupunktūra, chiropraktika).

FB_IMG_1472573683793

Pokalbio metu ministras uždėjo ranką sau ant krūtinės, šypsodamasis pastukseno širdies plote ir pasakė, jog per dešimt darbo metų infarktų neturėjo. O ministro darbas tikrai ne pasivaikščiojimas sode.

Viena priežasčių, mano nuomone, kodėl jam pavyko tiek daug pasiekti, įgyvendinti savo idėjas ir įveikti pasipriešinimą, yra tai, kad jis mėgaujasi savo darbu. Žiūrint į jo gyvas akis ir šypseną abejonių nekyla.

Taigi, mėgautis tuo, ką darome yra vienas svarbiausių mūsų gyvenimo aspektų. Ir mėgautis ne tik darbu, bet ir buitimi. Mėgautis laimingomis akimirkomis ir negalvoti, kad tai pasibaigs. Mėgautis nuoboduliu. Mėgautis ta akimirka, kai praeina nėrimas ir skausmas. Mėgautis kiekviena parašyta pastraipa ir galimybe judėti.

Mėgautis vasaros pabaiga ir rudens vėsa. Mėgautis gyvenimu, ką jis beatneštų.

Negaliu pažadėti naują straipsnį kas savaitę, bet galiu pažadėti, kad kiekvieną rašysiu su dideliu džiaugsmu.

3 komentarai apie “Ką aš pamiršau.

  1. Atgalinė nuoroda: MINDOFYOURBODY

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: