Antinksčiai ir prioritetų klausimas.

Gal šiai vasarai ir pritrūko karštų dienų ir šaltos kavos, tačiau šiai mano vasarai tikrai nepritrūko rock’n’roll’o ir senų svajonių išsipildymo.

Apie ką čia? Iš tikrųjų mes negalime turėtu visko. Dažniausiai. Yra poreikis sustatyti savo prioritetus, suvokti kas yra svarbiausia ir kur turi būti dėmesio centras.

Mano nuostabi mama nesenai paklausė manęs “ar tu kada esi susimasčius apie būtent savo gyvenimo prasmę”. Atsakiau, kad tikrai buvau, bet šiuo momentu apie tai tikrai negalvoju ir nenoriu galvoti ir aplamai tiek visko turiu padaryti, kad jei dar turėčiau galvoti apie gyvenimo prasmę, turbūt tektų persiplėšti pusiau, o gal net ir ketvirčiais. Gavau atsakymą, kuriuo visai priimti nesinorėjo –

Būtent kai negalvoji apie savo gyvenimo prasmę aplimpi viskuo ir stengiesi visą tai išpildyti, gyvenime atsiranda chaosas ir laiko stoka.

Galvojau rašyti apie antinksčius jau kurį laiką. Antinksčių veiklos supratimas padeda suvokti kur yra tavo prioritetai.

Antinksčiai yra nedidelės trikampės liaukos virš inkstų, be abejo. Jas minėjom šnekant apie antinksčių nuovargį, apie miegą, stresą, kortizolį. Antinksčiai yra mūsų “pirmą gynybos grandis”. Jie, esant stresui, turi greitai sureaguoti ir pateikti mums energijos adrenalino dėka.

Iš esmės galima atskirti dvi antinksčių funkcijas. Pirmą yra adaptacija, prisitaikymas prie besikeičiančios aplinkos bei mūsų vidinių ciklų. Šį funkciją yra užtikrinama per kortizolį. Kita funkcija yra leidžiamoji, tai yra leisti veikti kitoms liaukoms, perduoti estafetę, užtikrinti lytinių liaukų veiklą.

images (1)

Antinksčiai turi užtikrini daugybės skirtingų hormonų gamybą.

Kaip buvo pasakyta viename gerame filme – vienu užpakaliu ant dviejų kėdžių neatsisėsi.

Taip yra ir su antinksčiais. Užtikrinti vienu metu abi funkcijas įmanoma tik esant ramiai būsenai, nesant stresui ir gimus su tobula sveikata. Taigi jie turi rinktis, kas šiuo metu yra būtina mūsų išgyvenimui – užtikrinti prisitaikymą ar galima perleisti estafetę toliau.

Taip pavyzdžiui paimkime moterį kurį nori pastoti, bet jos gyvenimo tempas ir įtampos išvargino antinksčius. Jį turi pastoviai lėkti, atlikti krūvą darbų. Jos gyvenime trūksta vietos naujai gyvybei, o ką jau sakyti apie antinksčių rezervą. O dar ir turint omenyje, kad nėštumui užtikrinti reikia stiprių antinksčių, kurie galės slopinti imunitetą, kad apsaugoti vaisių. Taigi kyla prioritetų klausimas.

Arba moteris su amenorėja ar ankstyva menopauze.

Gyvenimo prasmės klausimas nėra pats maloniausias, nes į jį atsakius, reikia kažką keisti. Bet matyt būtinas, nes padeda sudėlioti gyvenimą. Ir atsakymas į šį klausimą tikrai paveiks ir hormoninę pusiausvyrą.

3 komentarai apie “Antinksčiai ir prioritetų klausimas.

  1. Atgalinė nuoroda: Skydliaukė ir sausainiai. | mindofyourbody

  2. Labai ačiū už jūsų mintis, visiškai netyčia užklydau į jūsų blog’ą, ir užtrukau čia …. Dėkui, tikrai vertinga!

    Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: