Raumenų korsetas ir juosmens skausmai.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

The Belvederus Torso

Nugaros skausmas ir jo mažinimo galimybės yra neišsemiama tema. Visi sportuojantys bei besirūpinantys savo sveikata žmonės žino apie raumenų korseto tinkamo balanso svarbą. Žino, kad būtina treniruoti pilvo presą tam, kad neišsigaubtų juosmuo. Taigi, reabilitacijos pratimų programa žmonėms su nugaros problemomis apima daug pratimų raumenų korsetui palaikyti. O ypač dažnai minimas ir madingas tapo skersinis pilvo raumuo – musculus transversus abdominis. Daug šnekama apie jo aktyvaciją, apie jo disfunkcijos sukeltus nugaros skausmus.

Taigi, nusprendžiau ir aš pasiduoti madai ir pašnekėti šia tema.

Šio raumens funkcija yra dalyvauti kvėpavime bei palaikyti juosmens slankstelių stabilumą.

250px-Transversus_abdominisŽinant funkciją iškart kyla klausimas – kaip jį efektyviai treniruoti, kad ir juosmuo būtų
stabilus, ir nugarą neskaudėtų…

Deja, panacėjos čia nerasite. Klinikinių tyrimų duomenys yra labai prieštaringi.

Kaikur teigiama, kad būtini pratimai izoliuotai šiam raumeniui, nes jo tonuso nepakankamumo pasekmė yra nugaros juosmens srities skausmas. Tačiau šnekant apie ne tik šio raumens būklę, bei ir raumenų korseto tonusą galime pastebėti, kad vieniems žmonėms korseto stiprinimas stebuklingai padeda, kitiems atvirkščiai – pagilina kančias.

Kodėl? Nes labai dažnai juosmens skausmai kyla ne dėl blogo tonuso, bet dėl per didelio raumenų tonuso. Kai raumenys ir taip yra stipriai susitraukę, nereikia jų dar labiau įtempti.

Kitas variantas, tas pats transversus abdominis “išjungtas”, neturi tonuso, nes mūsų centrinė nervų sistema jį “išjungė”, kad išvengti nugaros skausmo. Pradėjus jį atkakliai treniruoti galima sulaukti skausmų bei kvėpavimo pokyčių.

Pastovus pilvo preso treniravimas pamirštant apie dubens dugno raumenis, t.y. kai darote pratimus presui, bet neįtraukiate į pratimo atlikimą dubens dugno raumenų, ilgainiui gali atsiliepti šlapimo nelaikymu.

DAVE MOTTRAM

Autorius Dave Mottram

Šioje vietoje noriu pasakyti, ką vis dėlto turėtų reikšti raumenų korseto treniravimas.

Tai ne tik nugaros ir pilvo preso stiprinimas, bet viso kūno balansas ir stiprinimas. T.y. įskaitant kojas, rankas, krūtinę. Ypač kojos ir sėdmenys. Kaip bebūtų, pritūpimus laikau pačiu geriausiu pratimu viso kūno stiprinimui.

Taigi šimtas “crunch’ų” ir dar šimtas sekundžių “pilvo vakuumo pratimų” nepadės.

Ką reiškia bendras kūno balansavimas? Koks turi būti tas balansas? Mano mėgstamiausias atsakymas – tai yra individualu. Kiekvienas žmogus turi savo balansą, nes turi savo problemų, savo disfunkcijų ir vieno atsakymo nerasite, kol nepradėsite domėtis SAVIMI.

 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: