Osteoporozė ir meilė štangai.

15826583_10154919487579182_8900183533950129907_n

Per praeitus naujus metus matavom kieno bicepsas didesnis 🙂

(kodėl negalima užleisti vietos vyresniam žmogui troleibuse ir klinikinis atvėjis)

Šiandien stebėjau tokią situaciją viešajame transporte. Apie keturias-dešimties metų amžiaus moteris aiškino sėdinčiam dvydešimtmečiui, kad reikia užleisti vietą netoli stovinčiai vyresnio amžiaus moteriai (kuri visai ir nenorėjo sėstis nes lipo sekančioje stotelėje).

Vienas mano nemalonių vaikystės prisiminimų (jų turiu labai nedaug): man kokie keturi metai aš sėdžių autobuse šalia savo močiutės ir vyresnė bei gerokai nutukusi moteris mane ir mano močiutę peikia, kad aš jai vietą neužleidžiu.

Prisiminiau, kaip ne taip seniai Naujosios Anglijos žurnale skaičiau straipsnį apie vyresnių žmonių fizinį aktyvumą ir kad jiems nebūtina eiti į sporto salę, bet reikia daugiau vaikčšiuoti, neštis savo pirkinius patiems ir taip, nesėstis viešajame transporte.

Ašinė kaulų apkrova stimuliuoja jų stiprėjimą. Raumenų apkrovą didina mitochondrijų kiekį jose (mitochondrijos yra ląstelės dalys kuriomis jos kvėpuoja ir gamina energiją). Kuo daugiau mitochondrijų tuo lėčiau mes senstame. Judėjimas stiprina širdies kraujagyslių sistemą. O statinis krūvis (kaip stovint judančiam autobuse) treniruoja mūsų balansą, vestibulinį aparatą.

O gal atsimenate kaip rašiau apie savo mamą, kuri nebijo osteoporozės ir eina į sporto salę?

Prieš metus jai buvo diagnozuota osteoporozė. Osteoporozė yra nustatoma atliekant kaulų tankio tyrimą juosmens slanksteliuose ir klubakaulyje bei vertinant rodiklį vadinama T-score. Jei T-score yra -2,5 ir mažiau nustatoma osteoporozė. Mamos rodiklis buvo -3. Ji atsisakė vartoti sintetinius vaistus.

Ką darė? Naudojo gydymą pagal endobiogeninius principus (vaistažolių tinktūras ir arbatas), naudojo magnį pastoviai. Vitaminą D3 naudojo du mėnesius pavasrį ir rūdenį. Kalcio nenaudojo visai. Koregavo dietą. Ir sportuoja su svoriais, netgi svorius pradėjo didinti.

Šią savaitę pakartojom kaulų tankio tyrimą. Rezultatas T-score -2,6, kai kuriuose slanksteliuose -2,2. Ir jį daro pritūpimus su 30kg štanga.

Bet kuriam žmogui neleisčiau taip nevartoti vaistų, bet kai yra griežtą kontrolė išbandėm.

Manau mes turim labiau įvertinti ką galime padaryti dėl savo sveikatos. Bet taip pat reikia gyliau suprasti kalcio ir vitamino D apykaitos ypatumus, veiksnius juos įtakojančius.

Reikia suprasti, kad jei kažko nenaudojame, tai atrofuojasi. Jei neapkrauname raumenų, kaulų, sausgyslių organizmas jų nemaitins, nes nebus poreikio ir jie nusilps, o tai sukels ligą.

Žodžiu, mano mama valdo.

4 komentarai apie “Osteoporozė ir meilė štangai.

 1. Laba diena.Pritariu mintims straipsnyje.Labai teisingos.
  Vienoje knygoje radau man patikusį posakį “Naudokis ką turi arba prarasi“. Juo naudojuosi gyvenime visais atvejais.
  Janina

  Patinka

 2. Akivaizdžiausia iliustracija kiek daug gali kiekvienas padaryti savo paties labui.
  Didelis dėkui už įkvepiantį pavyzdį!

  Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: