Apie amžinus variklius.

1482849396996294Kaip žinią patarimas mažiau dirbkite yra labai sunkiai įveikiamas. O dažniausiai mes esame aplamai įpratę “varyti”. Atsimenu dar studijų laikais kai visi aplinkui studijavo ir mokėsi aš jaučiausi balta varna, kadangi man atrodė, jog vien medicinos studijų pakanka ir net per akis. Bet kažkur gyliai viduje jaučiausi lyg kažką gyvenime darau neteisingai. Taigi ilgainiui ir aš pasidaviau madai ir pradėjau “varyti”. Darbas didelėje poliklinikoje, osteopatija, endobiogenikos studijos ir sporto salė keturis kartus per savaitę. Taip pat šilti pietus vyrui ir švarus namai. Gerai kad dar neturėjau vaikų. Tokių žmonių yra labai daug.

Mūsų kūnas yra sutvertas taip kad kai kažkur pradeda trukti, kitur pradeda kompensuoti. Pavyzdžiui, kai smegenis dirba labai daug ir joms reikia energijos (nes be energijos nedirbsi). Tada mes pradedame imti energijos kitoje vietoje. Pavyzdžiui virškinimo trakte (t.y virškinimui skiriame mažiau energijos) ir atsiranda pilvo putimas. Ne liga. Bet simptomas kad kompensacija jau prasidėjo. Arba kitas pavyzdys – traumavote dešinį kelią ir po poros savaičių pradėjo skaudėti kairį klubą – taip kūnas saugodamas dešinę koją apkrauna kairę. Pagaunate kaip tai veikia.

Mūsų nervų sistema turi trys funkcionavimo lygius.

Pirmas yra mūsų aukštosios funkcijos. Kai ši dalis nervų sistemos yra dominuojanti mes galime konstruktyviai bendrauti bei veikti.

Streso metu (arba esant pastoviam streso fonui) kūnas jaučia nuolatinę grėsmę ir tada įsijungia žemesnis (pavadinkime antras) lygis. Įsijungia vadinamos “bėgti arba gintis” reakcijos. Tuomet mes eikvojame energija.

Esant tokiai būsenai konstruktyvus bendravimas tampa sudėtingas, nes įjungtos savigynos reakcijos.

Tačiau ilgai tokioje būsenoje negalime būti, nes suvartosime visus savo energijos rezervus ir nebegalėsime egzistuoti (jei suprantate ką turiu omenyje). Tada pereiname į dar žemesnį (pavadinkime trečią) lygį. Tokiu atveju įsijungia mūsų “sustingimo” reakcijos (play dead). Mes einame į būseną kuomet kūnas pradeda tausoti energija visais įmanomais būdais bei kur gali kaupia atsargas. Tuomet atsiranda įvairios “kaupimo” ligos – nutukimas (ir niekaip tas svoris nekrenta), augliai, psoriazė. Bendravimo galimybės tokiu atveju taip pat tampa labai ribotos, jei nepasakius neįmanomos (turint omenyje konstruktyvų bendravimą). Taip pat ir mokymasis.

 

Chart-Hierarchy-700x906.jpg

Neplanavau apie nutukimą, nes tai procesas kurio korekcijai reikia ir pačio žmogaus didelių pastangų. Bet turbūt ne tik man teko matyti žmogų kuris “kovoja” su svoriu, daug sportuoja, laikosi griežtos dietos, bet kilogramai tirpsta labai lėtai. Tai yra todėl, kad kūnas gali patirti stresą ir dėl per daug fizinio aktyvumo (taip, taip irgi būna) ir kaupti atsargas (t.y. riebalus) smarkiau, gi vėl reiks eiti sportuoti.

Lėtas pulsas gali būti užuomina kad jūsų kūnas yra trečiame lygyje. Nes tai yra būdas saugoti energiją.

Dabar tas patarimas mažiau dirbti neatrodo toks ir kvailas.

Tačiau jei galėčiau duoti jums vieną geriausią patarimą jis būtų: išsimiegokite!

Apie miegą jau rašiau, ir dar rašysiu, manau netrukus ir su patarimais. Bet trumpai: miegas yra mūsų atsistatymo laikas, jei neatsistatome, tada kūnas turi eiti per visus aukščiau aprašytus lygius kad save išsaugoti.

Tiems kas miega po šešias valandas ir jam atrodo, kad užtenka – ar bandėte miegoti aštuonias?

2 komentarai apie “Apie amžinus variklius.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: