Penkios priežastys, kodėl Jums skauda nugarą, kitaip.

7c0f6f5c0f62243d391ab71800fbc30aDeja nepažistu žmogaus, kurį aplenktų nugaros skausmai. Paprasta schema. Dažniausiai atliekamas skaudančios srities rentgenas, ten randama osteochondrozei būdingų pakitimų ir paskiriama nesteroidinių priešuždegiminių preparatų (NVPU) ir reabilitacija (kas yra labai gerai). Jei skausmas išlieka, paskiriama apsilankyti pas neurologą, kuris padaro KT arba MRT. Tyrimuose randama arba nerandama išvaržų. Tada pridedama raumenis atpalaiduojančių vaistų arba pregabalino arba gabapentino ir pakeičiamas NVPU. Ir taip toliau.

Tikrai rašiau apie nugaros skausmą. Šiandien nesakysiu, kad nugarą skauda dėl judėjimo stokos, netaisyklingos laikysenos prie kompiuterio. Šiandien penkios nugaros skausmo priežastys, trys trumpai ir apie dvi kiek daugiau.

  1. Plokščiapėdystė ir smilkininio žandikaulio sąnario disfunkcija. Nes prarandamas raumenų balansas ir kūnas turi tai kompensuoti. Plokščiapedystės atveju – kairė ir dešinė. Smilkininio žandikualio sąnario atveju – priekis ir nugara. Plačiau čia ir čia.
  2. Raumenų disbalansas. Diafragma yra didžiausias raumuo (apie tai jau šnekėjau) ir jos problemos sukelia labai daug kitų pasekmių apart nugaros skausmo. Neviena mano procedūra neapsieina be diafragmos korekcijos. Taip pat nepamirškime ir kitų raumenų problemas – ileopsoas ir gluteus (čia ir čia).1469386479785230
  3. Kaukolės kaulų paslankumo pakitimai. Jei iš gydytojo išgirsite apie tai, Jūs griečiausiai pas osteopatą. Kaip šnekėjau anksčiau – kaukolės kaulai turi savo mobilumą. Prie kaukolės kaulų jungiasi kietasis smegenų dangalas, kuris iškloja ne tik smegenis, bet ir iš smegenų prasidedančius nervus, o tai yra absoliučiai visi nervai. Taigi kaukolės kaulai gali tempti mus “už uodegos”.
  4. Skysčių sąstavis mažajame dubenyje. Kalbu ne apie kraujo išsiliejimą, bet būtent apie kraujo ir limfos sąstovį dėl to, kad yra kliūtis nutekėti arba yra poreikis kraujui pritekėti į mažojo dubens organus. Sukeliamas disbalansas, yra “traukiama” už nervinių šaknelių ir raiščių, palaikančių mažojo dubens organus savo vietose. Savo ruožtu nervai ir raiščiai traukia už slankstelių arba dubens kaulų (priklausomai nuo prisijungimo vietos). Dėl skysčių sąstovio dažnai paūmėja nugaros skausmai pavasario pradžioje (kai aktyvėja lytinių organų veikla) bei vasarą (kai dėl karščių išsiplečia kraujagyslės, tam kad mus atvėsinti). Taip patl apie skysčių sąstovį reikia susimąstyti sėdimą darbą dirbantiems, nes kraujagyslės yra spaudžiamos mechaniškai.
  5. Kalcio apykaitos sutrikimas, kuris savo šaknimis remiasi į neuroendokrininę reguliaciją. Jei gydytojas Jums taip pasako, greičiausiai Jus esate pas endobiogeninį metodą praktikuojantį gydytoją. Turiu omenyje ne osteoporozę (kaulų retėjimą), bet gylesnę savoką. Kalcis mūsų organizme turi labai daug funkcijų. Pirmiausia, tai yra mūsų kaulų pagrindinė sudedamoji medžiaga. Be to, kalcis dalyvauja kitų elektrolitų balansę (fosforas, magnis). Taip pat kalcis yra būtinas elementas raumens susitraukime ir atsipalaidavime. Būtent šis poveikis yra labai svarbus šnekant apie skausmą. 

    Figure-1-The-calcium-sensing-receptor-calcium-homeostasis-and-beyond-The

    Ir kitos kalcio funkcijos.

Kalcio apykaitos sutrikimas  sukelia raumenų spazmą. O raumenų spazmas sukelia skausmus.

Jei šis disbalansas yra lėtinis, tai raumenų spazmas sukels ir slankstelių bei kitų struktūrų pokyčius (suspazmavęs raumuo temps struktūras, prie kurių jungiasi). Tik neskubėkite pirkti kalcio papildų ir gerti jų saujomis arba daryti kalcio tyrimą iš kraujo. Nes čia mes šnekame apie kalcio funkciją, o ne jo koncentraciją, apie kalcio pasiskirstimą, veikimo laiką bei mobilizaciją (paėmimą iš kaulų arba ląstelių vidaus). Šiuo atveju reikia veikti sutrikusią neuroendokrininę reguliaciją, o ne kalcį per se.

Vis dėl to, mes esame sudėtingos sistemos, kurios reikalauja atidumo ir dėmesio tam, kad suprastį tikrąją problemos esmę.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: